Google for Jobs usługa wyszukiwania ofert pracy

Recenzja Google for Jobs

Google uruchomiło nową usługę wyszukiwania ofert pracy, która działa bezpośrednio w wyszukiwarce. Jeśli wyszukiwana fraza jest związana z zatrudnieniem, aktualne oferty pracy są wyświetlane w osobnym polu wśród pierwszych wyników wyszukiwania. Agregator Google Jobs nie jest konkurentem dla tych już dostępnych, ale współpracą z witrynami poszukującymi pracy.

Google for Jobs to platforma Google dla osób poszukujących pracy. Osoby poszukujące pracy mogą wyszukiwać oferty pracy i aplikować bezpośrednio w pasku wyszukiwania Google bez konieczności odwiedzania strony internetowej.

Google for Jobs jest podobne do wyszukiwarek ofert pracy, takich jak Indeed.com, które otrzymują oferty pracy z różnych źródeł. Różnica polega na tym, że Google usuwa ogłoszenia o pracę w celu weryfikacji, a technologia Google poprawia wyniki wyszukiwania.

Kto chciałby w pełni wykorzystać darmowy ruch organiczny z Google for Jobs? Biorąc pod uwagę, że około 70% wszystkich wyszukiwań ofert pracy rozpoczyna się w Google, powinno to być świetne miejsce do znalezienia potencjalnych kandydatów.

Jak to działa? Spróbujmy. Na przykład wpisujemy w Google "praca programista" i otrzymujemy oferty w pobliżu. I nie ma potrzeby przechodzenia do strony z ogłoszeniami o pracę, wszystkie informacje są wyświetlane bezpośrednio w wyszukiwarce. W podglądzie oferty widzimy krótkie informacje: wynagrodzenie, praca w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin oraz na jakiej stronie internetowej został opublikowany pierwotny wakat. Po kliknięciu w interesującą ofertę pozostajemy w Google bez przekierowania na inną stronę, ale nadal musimy przejść na stronę, aby aplikować. W Google Jobs można zobaczyć pełny tekst oferty pracy wraz ze wszystkimi wymaganiami i warunkami. Domyślnie wyświetlane są oferty pracy znajdujące się w pobliżu, ale jeśli chcesz, możesz zawęzić lub poszerzyć obszar wyszukiwania lub wyszukiwać w innym mieście. Dostępna jest również opcja sortowania według daty publikacji, rodzaju pracy i firm. Możesz zapisać swoje ulubione oferty pracy, aby łatwiej je znaleźć lub porównać z innymi. Możesz także aktywować alerty e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o nowych ofertach pracy, które pasują do Twojego wyszukiwania.

Dobry opis stanowiska zawsze był ważny. Teraz warto upewnić się, że jest on zoptymalizowany pod kątem Google: zastanów się, jakie słowa kluczowe zawrzeć, zwłaszcza w sekcjach dotyczących geolokalizacji i opisu stanowiska. Upewnij się, że treść jest unikalna i nie kopiuj opisów stanowisk konkurencji.

Kandydaci powinni mieć możliwość aplikowania bezpośrednio ze strony oferty pracy. Algorytmy Google faworyzują krótki proces aplikacji.

Google for Jobs to także oszczędność czasu dla osób poszukujących pracy. Na przykład, po utworzeniu oferty pracy, kandydaci mogą klikać na poszczególne wakaty i wyszukiwać je bezpośrednio na stronie pracodawcy lub innej stronie internetowej.

Google for Jobs zapewnia również wiele informacji o firmie, średnim wynagrodzeniu i wiele więcej. Pomaga to osobom poszukującym pracy szybko dowiedzieć się, czy dana organizacja jest dla nich odpowiednia i oszczędza im czas, gdy ubiegają się o pracę, której nie chcą.

Interfejs jest niezwykle przejrzysty i bogaty w informacje. Należy zauważyć, że ta funkcja Google jest nowa. W Stanach Zjednoczonych usługa wyszukiwania ofert pracy została uruchomiona w 2017 roku i była stopniowo wdrażana w innych krajach. Wcześniej istniały inne agregatory ofert pracy, ale aby uzyskać szczegółowe informacje, trzeba było przejść do strony internetowej z rzeczywistą ofertą, co wymaga czasu. Google Jobs obejmuje zdalne wyszukiwanie ofert pracy, ale jest mało prawdopodobne, aby konkurowało z pełnoprawnymi witrynami z ofertami pracy dla freelancerów.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami