Przegląd witryny LinkedIn Jobs służącej do wyszukiwania ofert pracy

Przegląd LinkedIn Jobs

LinkedIn jest jednym z największych portali z ogłoszeniami o pracę w Internecie i cieszy się rosnącą popularnością od czasu jego uruchomienia w 2003 roku. Nie jest to jednak witryna służąca do poszukiwania pracy, lecz sieć społecznościowa skoncentrowana na miejscu pracy.

Ponieważ LinkedIn ma charakter społecznościowy, opiera się na profesjonalnych kontaktach i sieci kontaktów. Ogłoszenia o pracę odgrywają ważną rolę, ale nie są jedyną treścią, jaką można tam znaleźć.

Nie musi to jednak stanowić problemu; LinkedIn umożliwia wyszukiwanie ogłoszeń o pracę, nawiązywanie ważnych kontaktów z nowymi współpracownikami i odkrywanie potencjalnych nowych miejsc pracy. Funkcje społecznościowe witryny umożliwiają pisanie artykułów, przesyłanie wiadomości, tworzenie profili i nawiązywanie kontaktów ze znajomymi i współpracownikami.

Pamiętaj, że LinkedIn może być również wykorzystywany jako platforma rekrutacyjna przez rekruterów i pracodawców.

Przy ponad 3 miliardach osób korzystających z LinkedIn, nie brakuje profesjonalnych połączeń. W rzeczywistości główne kanały witryny są podobne do Facebooka: aktualizacje statusu, udostępniane artykuły oraz mnóstwo polubień, komentarzy i emotikonów. To wszystko jest dobre, a duża liczba osób i firm korzystających z witryny oznacza, że jest tam mnóstwo ogłoszeń o pracę.

Jeśli szukasz pracy na LinkedIn, strona ma kilka bardzo przydatnych funkcji. Możesz ustawić powiadomienia e-mail i filtrować ogłoszenia o pracę według różnych kryteriów, w tym poziomu doświadczenia, rodzaju umowy, stanowiska, branży, firmy i wynagrodzenia. Możesz także filtrować ogłoszenia o pracę od firm, z którymi jesteś już w kontakcie. Filtrów jest więcej niż w innych witrynach.

Ogłoszenie o pracę wyświetla wszystkie informacje, których można się spodziewać, ale ponieważ jest to LinkedIn, możesz również sprawdzić, czy Twój kontakt pracuje w firmie, czy masz wspólne kontakty w firmie i ile osób ubiegało się o każde stanowisko. Wiele firm korzysta również z funkcji LinkedIn „Aplikuj z łatwością”, która pozwala ubiegać się o pracę za pomocą kilku kliknięć.

Ponieważ LinkedIn jest siecią społecznościową, Twój profil działa również jako Twoje CV, co jest skutecznym sposobem na szybkie aplikowanie i oznacza, że potencjalni współpracownicy, znajomi i szefowie mogą zobaczyć Twoje umiejętności i doświadczenie.

LinkedIn ma wiele przydatnych funkcji oprócz ogłoszeń o pracę: grupy, wydarzenia, testy oceny umiejętności, pomoc w rozmowie kwalifikacyjnej i narzędzia do tworzenia CV. Różnorodność funkcji sprawia, że LinkedIn jest punktem kompleksowej obsługi do celów zawodowych, ale przestarzały interfejs jest uciążliwy i niełatwy w użyciu, szczególnie dla początkujących.

LinkedIn zainwestował 2 021 USD, aby dodać nowe funkcje do platformy: możesz teraz publikować „LinkedIn Stories” w swoim kanale wiadomości (podobnie jak „Stories” na Instagramie, które wygasają po 24 godzinach), a także możesz wysyłać wideo na żywo do swojej profesjonalnej sieci.

LinkedIn obsługuje teraz również ankiety i różne reakcje na posty, a także możliwość tworzenia wideokonferencji na platformie.

Istnieje wiele innych nowych funkcji, które zwiększają możliwości społecznościowe LinkedIn, z których wiele naśladuje te z innych sieci społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter. Użytkownicy mogą również używać ramek do zdjęć na swoich zdjęciach profilowych, aby sygnalizować dostępność nowych funkcji, zapisywać kolekcje wiadomości i wyświetlać popularne posty u góry swojego profilu.

Twórcy i influencerzy również będą mieli więcej opcji. Nowe narzędzia w trybie twórcy umożliwiają udostępnianie postów za pomocą hashtagów w ramach określonego tematu, powiadamianie obserwujących o nowych postach i korzystanie z narzędzi analitycznych w celu lepszej analizy danych dotyczących postów i zaangażowania.

LinkedIn pozwala teraz użytkownikom edytować posty nawet po ich przesłaniu. Menedżerowie ds. rekrutacji mają teraz dostęp do większej liczby funkcji opartych na sztucznej inteligencji, a witryna ulepszyła narzędzia do wymawiania nazwisk w różnych językach. Witryna oferuje również tryb ciemny, aby zapobiec zmęczeniu oczu.

LinkedIn jest darmowy, ale darmowe konta mają ograniczone funkcje. Można tworzyć własną sieć znajomych i współpracowników, prosić o rekomendacje i udzielać ich, a także przeglądać i otrzymywać informacje z profili innych osób. Możesz także ubiegać się o pracę, korzystając z bezpłatnego poziomu LinkedIn.

Jest to świetne rozwiązanie dla sieci społecznościowych i prostych aplikacji o pracę, ale aby w pełni wykorzystać LinkedIn, najlepiej zapłacić za opcję premium.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami