Iversity to internetowa platforma edukacyjna obsługiwana przez kursy MOOC

Iversity Kursy online z europejskiej platformy MOOC

Iversity to internetowa platforma edukacyjna z siedzibą w Berlinie. Od października 2013 iversity specjalizuje się w oferowaniu kursów i konferencji online dla szkolnictwa wyższego, w szczególności MOOC (Massive Open Online Courses). Kursy są bezpłatne i otwarte dla wszystkich zarejestrowanych i uczestników. Wiele z nich oferuje kursy w języku angielskim lub niemieckim, ale także w innych językach. Iversity współpracuje z indywidualnymi profesorami i różnymi europejskimi uniwersytetami. Niektóre z kursów wygrały konkurs MOOC Production Fellow ship zorganizowany na początku 2013 r. W październiku 2013 r. iversity.org oficjalnie uruchomiło internetową platformę MOOC, a od lutego 2015 r. ma już 600 000 studentów online zapisanych na 63 kursy z 41 uczelni partnerskich. Iversity to jedyna platforma MOOC, która oferuje kursy z integracją ECTS. Iversity ma biura w Bernau (Berlin, Niemcy) i Berlinie.

Iversity zarabia na sprzedaży certyfikatów, które studenci otrzymują online po pomyślnym ukończeniu kursów na iversity.org, które są skierowane do wszystkich typów studentów, w tym profesjonalistów, którzy muszą udokumentować swoje postępy w nauce, oraz studentów studiów licencjackich. [32] Niektóre kursy uniwersyteckie można włączyć do stopnia naukowego studenta za pośrednictwem europejskiego systemu transferu i gromadzenia punktów (ECTS). Iversity zebrało ponad 5 milionów euro kapitału podwyższonego ryzyka. Wśród inwestorów są T-Venture, bmp media invests, BFB Frühphasenfonds, Maso ud Kamali, Westtech Ventures, CRALS, Peter Zühlsdorf i Kontor B45. W skład rady doradczej uniwersytetu wchodzą dr Jörg Dreger i profesor Eduard Hasson.

Masowe otwarte kursy online (MOOC) stały się realną alternatywą dla innych form kształcenia na odległość. W ciągu ostatnich dwóch lat, oprócz otwartych programów nauczania wiodących światowych uczelni, w Internecie pojawiły się niezależne i specjalistyczne serwisy agregatory MOOC, takie jak Udemy czy Coursera. Innym przykładem jest uniwersytet.org.

Co to jest kurs MOOC? Kurs, w którym wszystkie materiały i zadania są dostępne online w dowolnym miejscu na świecie. Kurs MOOC skupia nauczycieli i uczniów zainteresowanych określonym tematem. Im więcej uczestników i im bardziej otwarty materiał, tym skuteczniejsza będzie nauka.

Iversity oferuje taki kurs dla każdego całkowicie za darmo. Aby rozpocząć naukę już dziś, wystarczą trzy proste kroki: wybierz swój ulubiony kurs, zapisz się i rozpocznij naukę. Pragnę również zwrócić Państwa uwagę na fakt, że platforma ma niemieckie korzenie, dlatego niektóre kursy oferowane są w języku niemieckim.

„Pierwsze zapadliska”, które stały się pierwowzorem kursów MOOC, obejmowały 11 miejsc, w których można było bezpłatnie uczęszczać na kursy uniwersyteckie. Kontynuując temat, zasób internetowy MIT, MIT opencourseware, ogłosił więcej nowych, bezpłatnych materiałów do samodzielnej nauki. Uniwersytet Yale wkrótce poszedł w jego ślady, oferując 35 kursów w ramach Otwartych Kursów Yale.

Iversity zaprasza obecnie wszystkich do udziału w bezpłatnych kursach kształcenia ustawicznego na europejskich uniwersytetach.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami