Co musisz wiedzieć, aby założyć małą firmę?

Mała firma: Co musisz wiedzieć, aby założyć?

Małe firmy obejmują firmy zatrudniające 500 lub mniej pracowników, ale "małe" nie oznacza małe. Małe firmy stanowią 99,9% wszystkich firm w Stanach Zjednoczonych, a szacuje się, że w kraju jest 33 miliony firm jednoosobowych.

Jeśli marzysz o dołączeniu do grona właścicieli małych firm, prawdopodobnie spędzasz już dużo czasu zastanawiając się, jaki rodzaj działalności otworzyć. Zanim podejmiesz decyzję, zadaj sobie następujące pytania. Odpowiedzi powiedzą ci, czy jesteś na dobrej drodze.

Jakie są twoje zainteresowania i hobby?

Oceń swoje zainteresowania i hobby. Czy jest coś, co robiłbyś nawet bez wynagrodzenia? Oczywiście musisz zarabiać na życie, ale trudno jest pozostać pasjonatem czegoś, czego nie kochasz. Zastanów się nad swoimi naturalnymi talentami i sprawdź, czy mogą one pomóc Ci w założeniu firmy.

Czy jest zapotrzebowanie na rynku?

Przeprowadź badania rynku, aby zidentyfikować możliwości biznesowe, takie jak popyt na produkt lub usługę, którą chcesz sprzedawać. Czy istnieje możliwość rozwoju firmy poprzez uchwycenie nowego trendu lub niszy?

Zastanów się, jakie umiejętności są najbardziej poszukiwane: czy potrafisz naprawić elektronikę z zawiązanymi oczami, czy jesteś dobry w kontaktach z dziećmi, czy potrafisz pisać? Wybór małej firmy, która pasuje do twoich umiejętności, automatycznie zapewni ci przewagę konkurencyjną.

Ile jesteś w stanie zainwestować?

Rozpoczęcie nowej działalności zwykle wymaga początkowej inwestycji. Pomyśl o swoich finansach osobistych i zasobach, którymi dysponujesz. Czy masz wystarczająco dużo pieniędzy, aby rozpocząć działalność, czy też powinieneś rozważyć opcje finansowania? Jeśli będziesz potrzebować pożyczki, aby rozwinąć swój biznes, na jak duże zadłużenie możesz sobie pozwolić?

Uczciwa ocena tego, czy jesteś skłonny wejść w nowy biznes z długiem, pomoże ci określić, jaki rodzaj działalności najbardziej cię interesuje. Na przykład zakup franczyzy może kosztować nawet 100 000 USD, podczas gdy otwarcie firmy sprzątającej może kosztować średnio około 3500 USD.

Jak poradzisz sobie z obciążeniem pracą?

Różne firmy wymagają różnej ilości czasu, a niektóre mają nieregularne godziny pracy. Na przykład, możesz być hydraulikiem. Możesz zostać wezwany w nocy lub w świąteczny weekend, gdy komuś zaleje piwnicę. Jeśli potrzebujesz jasnego harmonogramu, weź to pod uwagę przy wyborze branży, która najbardziej Ci odpowiada.

Po podjęciu decyzji o tym, co chcesz robić, nie bój się poprosić o radę mentora lub innych przedsiębiorców, aby uniknąć pułapek, na które mogą napotkać startupy. Dobrym miejscem do rozpoczęcia jest Small Business Administration (SBA). SBA ma program o nazwie SCORE, który oferuje bezpłatny mentoring w 300 biurach w całym kraju i czat wideo online. Mentorzy są wolontariuszami i mają bogate doświadczenie.

Programy takie jak SCORE nie mogą obiecać ci miliona dolarów na koncie bankowym rok po rozpoczęciu działalności, ale mogą dać ci niewielki impuls do sukcesu. Kiedy możesz wybrać biznes, który przynosi ci radość, zapewnia wsparcie finansowe i zaspokaja potrzeby innych, jest to sytuacja korzystna dla obu stron.

Gdzie znaleźć podobnie myślących ludzi?

Prowadząc biznes, ważne jest, aby mieć krąg podobnie myślących ludzi, którzy pomogą i poprowadzą Cię w czasach kryzysu i podzielą się swoim doświadczeniem, więc nie wahaj się nawiązywać nowych znajomości i pytać tych, którzy już mają doświadczenie i wiedzę. Bierz udział w wydarzeniach networkingowych, forach i szkoleniach, bądź tam, gdzie są biznesmeni na tym samym lub wyższym poziomie, dzięki czemu zawsze będziesz zmotywowany do rozwoju i znajdowania nowych rozwiązań dla swojej firmy.

Wzrost czy zysk?

Rozwój biznesu jest ważny dla długoterminowego dobrobytu firmy. Dlatego też należy wcześnie zidentyfikować i wdrożyć solidne strategie rozwoju biznesu. Wzrost nie tylko świadczy o sukcesie firmy, ale także pomaga przyciągnąć inwestorów, fundusze i utalentowanych pracowników.

Zysk i rozwój idą w parze, jeśli chodzi o ważne obszary każdej firmy. Na etapie wzrostu małej firmy zyski mogą być niskie, ale stopy wzrostu są wysokie. Chociaż zyski firmy mogą nie być tak wysokie, szybkie tempo wzrostu wskazuje, że firma jest na drodze do rentowności. Pomoże to firmie przyciągnąć uwagę inwestorów, co z kolei przyspieszy rozwój firmy i jej drogę do rentowności. To po raz kolejny dowodzi, że wzrost powinien być najwyższym priorytetem dla małych firm i startupów.

Jak założyć małą firmę?

Najlepsze strategie rozwoju biznesu

Nie ma jednej strategii rozwoju biznesu, a pomyślny rozwój firmy zależy od konkretnych okoliczności. Oto kilka strategii rozwoju małych firm, które mogą Cię zainteresować.

Penetracja rynku

Penetracja rynku to strategia mająca na celu zwiększenie udziału w rynku. Można to osiągnąć na wiele sposobów, w szczególności poprzez obniżenie ceny produktu lub usługi, zwiększenie ilości reklam lub tworzenie ofert pakietowych. Pomaga to uzyskać przewagę nad konkurencją i przyciągnąć nowych klientów bez konieczności tworzenia nowego produktu.

Ekspansja rynkowa

Strategia ta obejmuje wejście na nowe rynki. Na przykład, jeśli piekarnia doda do swoich usług catering korporacyjny, wejdzie w nowy rodzaj działalności w tym obszarze. Strategia ta jest popularna wśród wielu firm, nawet tych, które mają już ugruntowaną pozycję. Odnosząca sukcesy firma zawsze dąży do ewolucji i rozwoju, więc nawet jeśli czujesz się dość komfortowo na obecnym rynku, zawsze powinieneś szukać nowych możliwości i sposobów na zwiększenie zysków.

Przełącz się na nowe kanały

Omnichannel to nowoczesne podejście do marketingu i sprzedaży. Jeśli polegasz tylko na fizycznych lokalizacjach w celu sprzedaży, Twoja firma może rozwijać się znacznie wolniej niż konkurenci, którzy zdecydowali się na omnichannel. Korzystaj z jak największej liczby kanałów, aby klienci mogli znaleźć Twoją firmę i wchodzić z nią w interakcje. Nowoczesna firma powinna mieć sklep internetowy, kanały mediów społecznościowych, kanały e-mail i, jeśli są dostępne, sklepy detaliczne. Ponadto fizyczny punkt sprzedaży nie powinien być tylko sklepem, ale rozszerzeniem wszystkich innych kanałów. Oznacza to, że w sklepie internetowym nie można oferować produktów lub usług, których nie można oferować w zwykłym sklepie. Jeśli działasz wyłącznie online i nie wiesz, jaki kierunek obrać, rozważ utworzenie tymczasowych punktów sprzedaży lub sprzedaż za pośrednictwem lokalnych sklepów.

Segmentacja rynku

Przeanalizuj swoich obecnych klientów i spróbuj podwoić grupę docelową, z którą najbardziej chcesz się związać. Wybór może opierać się na lokalizacji klienta, wieku, nawykach lub branży, którą obsługujesz. Analiza i metryki są kluczowe w tym obszarze. Uzyskanie wglądu i szybkiego dostępu do danych jest kluczowe, ponieważ daje prawdziwy wgląd w działalność firmy i to, gdzie należy włożyć swoją energię. Na przykład, jeśli działasz w mieście z dużą populacją studentów, ale nie przyciągasz ich tak wielu, jak się spodziewałeś, spróbuj zaoferować zniżkę studencką. Podobnie, jeśli twój punkt sprzedaży znajduje się w miejscu o dużym natężeniu ruchu, które regularnie korzysta z lokalnego transportu, rozważ coś w rodzaju karty lojalnościowej, aby przyciągnąć potencjalnych klientów i utrzymać ich uwagę w dłuższej perspektywie.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami