10 firm zatrudniających pracowników zdalnych w 2024 roku

Praca zdalna: 10 najlepszych firm zatrudniających pracowników zdalnych w 2024 roku

Jeśli szukasz pracy z domu, zwróć uwagę na firmy, które specjalizują się w pracy zdalnej. To bardzo męczące, gdy obiecano ci pracę zdalną w pełnym wymiarze godzin, a potem okazuje się, że to wszystko żart, a dyrektorzy i menedżerowie firmy zmuszają cię do stopniowego powrotu do biura (RTO) jeden, potem dwa, a następnie trzy do pięciu dni w tygodniu w imię pracy hybrydowej. Ale to nie jest to, na co się zapisałeś i na co się zgodziłeś.

Artykuł w amerykańskim magazynie politycznym The Hill ujawnia kilka zaskakujących faktów i rzuca światło na przyszłość w pełni zdalnej pracy (lub pracy hybrydowej):

"Wysoko płatna praca zdalna spadła o prawie 60 procent w ciągu ostatniego roku, podczas gdy praca hybrydowa spadła o 95 procent, zgodnie z nowym badaniem przeprowadzonym przez serwis pracy Ladders. Wśród osób poszukujących pracy za ponad 250 000 $ rocznie, tylko 4% to praca zdalna. Rok temu odsetek ten wynosił 10%".

Badanie wykazało

Niedawna ankieta Resume Builder przeprowadzona wśród 1000 firm wykazała, że 90% respondentów spodziewa się wrócić do biura przed końcem roku, przy czym ponad 40% twierdzi, że trzy czwarte lub więcej będzie musiało pracować w biurze. Spośród osób planujących powrót do biura do 2024 roku, 19% spodziewa się pracować pięć dni w tygodniu.

Więc nie rzuciłeś pracy myśląc, że twoja praca będzie zdalna na zawsze, już teraz masz obowiązki, które trzymają cię poza biurem każdego tygodnia. Niestety, jeśli zrezygnujesz z pracy teraz, szanse na znalezienie wysoko płatnej pracy zdalnej w innym miejscu są niewielkie.

Kurczące się lokalizacje

Gwałtowny spadek liczby w pełni zdalnych miejsc pracy nie oznacza jednak, że wszystko jest złe i ponure - wciąż istnieje wiele firm zatrudniających pracowników zdalnych, a ci pracodawcy często należą do organizacji, które mocno koncentrują się na pracy zdalnej, więc jest mało prawdopodobne, aby ten trend zmienił się w 2024 roku. Gdy praca zdalna stanie się częścią DNA i etosu firmy, prawdopodobnie stanie się ona w pełni zdalna.

Oto lista 10 najlepszych firm aktywnie rekrutujących do pracy zdalnej:

1. GitLab

Nie mylić z GitHub. GitLab to oparta na sztucznej inteligencji platforma DevSecOps, która umożliwia programistom współpracę i realizację projektów przy zachowaniu pełnej zgodności z wymogami bezpieczeństwa. Obecnie oferuje ponad 100 zdalnych miejsc pracy w różnych działach, w tym sprzedaży, marketingu, produktu i UX, inżynierii, bezpieczeństwa, zarządzania, administracji, HR, prawnym i innych.

2. Buffer

Buffer to oprogramowanie do marketingu w mediach społecznościowych używane przez marketerów na całym świecie. Firma aktywnie poszukuje nowych pracowników na wyższe stanowiska inżynierskie w swoich zdalnych zespołach front-end i back-end.

3. Automattic

Ta firma ma interesującą filozofię zatrudniania, która spodoba się większości osób poszukujących pracy. Firma nie używa oprogramowania AT do sprawdzania CV i gwarantuje na swojej stronie internetowej, że prawdziwa osoba (menedżer ds. Rekrutacji lub rekruter) przejrzy Twoje CV. Automattic zdecydowanie wierzy, że przed przyjęciem oferty pracy należy odbyć płatny staż, aby zobaczyć, jak to jest pracować z nimi i otrzymać uczciwą rekompensatę za swój czas. Ponadto kandydaci mogą ustalić własny harmonogram i odbyć staż w dogodnym dla siebie czasie.

4. Toggle

Toggle to firma tworząca wiodące oprogramowanie do zarządzania czasem. Firma oferuje obecnie wiele w pełni zdalnych stanowisk, w tym kierownika sprzedaży i niektóre stanowiska inżynierskie.

5. Kona

Kona to startup zajmujący się pracą z dowolnego miejsca, którego celem jest poprawa kultury korporacyjnej pracodawców na całym świecie. Firma rekrutuje obecnie inżynierów oprogramowania.

Praca zdalna w Appcues

6. Appcues

Appcues to platforma dostarczania produktów i doświadczeń użytkowników z zespołami na całym świecie. Wartości takie jak "ciągłe uczenie się" i "wzmacnianie pozycji innych" leżą u podstaw kultury pracy zdalnej firmy i są aktywnie stosowane w zatrudnianiu i praktykach HR.

7. Constructor

Constructor pomaga "właścicielom witryn e-commerce i medialnych zapewnić klientom lepszy sposób na szybsze, łatwiejsze i bardziej intuicyjne wyszukiwanie produktów", zgodnie ze stroną internetową firmy. Firma oferuje szereg stanowisk dla inżynierów i analityków danych.

8. OnTheGo Systems

Firma ta tworzy wtyczki do WordPressa i posiada system tłumaczenia oprogramowania oparty na sztucznej inteligencji. Firma posiada zespoły w ponad 40 krajach i poszukuje pracowników na stanowiska UX/UI i programistów.

9. Duoist

Jeśli jesteś zainteresowany poprawą swojej produktywności, rozważ pracę w Doist, firmie, która opracowuje aplikacje do zarządzania zadaniami i czasem. Firma niedawno zatrudniła kierownika ds. marketingu i innych pracowników zdalnych, więc chociaż obecnie nie ma wolnych miejsc pracy, warto mieć ją na oku.

10. Dollar Flight Club

Dollar Flight Club to kolejna w pełni zdalna organizacja, która pomaga entuzjastom podróży znaleźć najlepsze loty na ich następną podróż. Podobnie jak Deuce, nie ma obecnie żadnych ofert pracy dla pracowników zdalnych, ale warto śledzić ich stronę internetową, bo być może będą rekrutować w przyszłości.

Przyjrzyj się tym 10 firmom i sprawdź, które z nich pasują do twoich wartości i celów zawodowych, zanim złożysz aplikację. Oczywiście, jak zawsze, twoja aplikacja powinna odzwierciedlać to, jak dobrze pasujesz do kultury firmy.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami