9 powodów, dla których nie odpowiadamy na nasze CV

9 powodów, dla których Twoje CV zawodzi: jak to naprawić

Jeśli szukasz pracy od miesięcy, ale nic nie wychodzi, zastanawiasz się, co jest nie tak i co stoi na drodze do sukcesu. rozważ najczęstsze błędy popełniane przez kandydatów.

1. Zbyt standardowa aplikacja

Kiedy szukasz pracy, ważne jest, aby spróbować przyciągnąć uwagę rekruterów. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że Twoja aplikacja zostanie przeanalizowana. Oczywiście wyróżnienie się z tłumu nie oznacza robienia czegokolwiek, ale czasami nawet CV wydrukowane na kolorowym papierze może przyciągnąć uwagę rekrutera.

Podobnie, wysłanie wideo CV podsumowującego ścieżkę kariery może zwiększyć zainteresowanie aplikacją. Film z pewnością zostanie obejrzany, a jeśli będzie dobry, będziesz miał duże szanse na rozmowę kwalifikacyjną.

2. Nie wiesz nic o organizacji

Czasami aplikacje kończą się niepowodzeniem, ponieważ kandydat nie ma pojęcia o organizacji, do której aplikuje. Może to być widoczne w liście motywacyjnym, który nie jest w ogóle spersonalizowany i wygląda zbyt podobnie do standardowego listu. Jest to jednak szczególnie widoczne podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, ważne jest, aby zebrać jak najwięcej informacji. Pozwoli ci to pokazać, że jesteś zmotywowany i zainteresowany, a także umożliwi zadawanie pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

3. Nieuważne poszukiwanie pracy

Czasami nie udaje Ci się znaleźć pracy, ponieważ wakat nie skupia się na Tobie. Niestety, rekruterzy są często ostrożni i rzadko dają szansę osobie bez doświadczenia w branży, nawet jeśli posiada ona odpowiednie umiejętności. Podobnie, jeśli w ogłoszeniu podano, że wymagana jest osoba z 5-letnim lub dłuższym doświadczeniem, a Ty takiego nie posiadasz, Twoja aplikacja prawdopodobnie nie zostanie rozpatrzona pozytywnie.

Poświęć swój czas na odpowiadanie na dwie lub trzy oferty w sposób jakościowy, a nie na dziesięć lub więcej.

4. Źle zaprojektowane CV

CV jest pierwszą rzeczą, z którą zapozna się rekruter. Bądź więc ostrożny, nawet jeśli nie jesteś profesjonalistą w dziedzinie projektowania i nawet jeśli aplikujesz do sektora, w którym nie będziesz korzystać z IT. Twoje CV jest Twoją wizytówką. Bądź więc ostrożny, a jeśli naprawdę nie wiesz, jak je stworzyć, zapłać komuś za zaprojektowanie CV lub kup aktualny szablon. Ten załącznik będzie bardzo przydatny podczas poszukiwań.

5. CV nie podkreśla twojej kandydatury

Ponownie, jeśli twoje CV nie podkreśla twojej kandydatury, masz małe szanse na rozmowę kwalifikacyjną. Zawsze pamiętaj, aby podać szczegóły dotyczące szkolenia i rozwoju kariery, podając nazwy zajmowanych stanowisk. Musisz także pokazać, co potrafisz i jakie masz umiejętności, nawet jeśli wydają się one dość oczywiste.

CV powinno pokazywać ciebie, więc nie bądź skromny, choć nigdy nie kłam na temat swojej wiedzy i umiejętności.

6. List motywacyjny nie ma sensu

W zbyt wielu listach motywacyjnych brakuje motywacji. Zbyt często kandydaci mają tendencję do mówienia o sobie w liście i podsumowywania swojego CV. List motywacyjny powinien informować o tym, co interesuje kandydata w danej firmie i na danym stanowisku (dlatego warto odrobić pracę domową przed napisaniem listu). Następnie powinieneś dokładnie pokazać, dlaczego jesteś odpowiednią osobą na dane stanowisko. Twoje umiejętności powinny odpowiadać wymaganiom opisanym w ogłoszeniu.

7. List motywacyjny z błędami ortograficznymi

Nie ma nic gorszego dla rekrutera niż przeczytanie listu pełnego błędów ortograficznych i gramatycznych. Zapewniam, że bardzo ważne jest, aby pisać kompetentnie, bez względu na to, o jakie stanowisko się ubiegasz. Kluczem jest pokazanie, że podjąłeś wysiłek, aby doskonalić się w czymś, co nie jest częścią twoich codziennych czynności. Oczywiście, jeśli ubiegasz się o stanowisko administracyjne lub kierownicze, standard powinien być o rząd wielkości wyższy.

8. Wygląd nie jest odpowiedni dla środowiska zawodowego

Ubrania, które nosisz na rozmowę kwalifikacyjną, mają duże znaczenie. To samo dotyczy ogólnego wyglądu. Każdy zawód ma swój własny kodeks, ale istnieje kilka zasad wspólnych dla wszystkich: jeśli masz brodę, starannie ją przycinaj; w zależności od stanowiska, o które się ubiegasz, wskazane jest zakrycie niektórych tatuaży; powinieneś unikać zbyt dużego dekoltu lub zbyt krótkich spódniczek.

Nie musisz przychodzić w garniturze lub garsonce od krawca, ale powinieneś być ubrany schludnie i w żadnym wypadku niechlujnie. Należy pamiętać o profesjonalnym środowisku.

9. Zbytnia nieśmiałość na rozmowie kwalifikacyjnej

Wiele osób przychodzi na rozmowy kwalifikacyjne onieśmielonych. Jest to zrozumiałe, ale nie powinno powstrzymywać Cię przed rozmową lub odpowiadaniem na zadawane pytania. Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej najlepiej jak potrafisz sprawi, że poczujesz się swobodnie, zwłaszcza jeśli wiesz dużo o firmie. Przygotuj także pytania, które są zadawane najczęściej. Możesz także przygotować swoją prezentację, aby przebiegła sprawniej.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami