Jak zdobyć pracę w Ikea

Przewodnik krok po kroku, jak zdobyć pracę w Ikea

Jeśli myślisz o znalezieniu pracy w Ikea, te wskazówki pomogą Ci na drodze do nowej kariery. Będziesz mógł dołączyć do globalnej grupy firm i zdobyć pracę, która pozwoli Ci rozwijać się zawodowo.

O firmie

Ikea zatrudnia ponad 3000 osób rocznie, więc z pewnością masz szansę. Pracownicy są rozmieszczeni w różnych punktach sprzedaży detalicznej, a także w logistycznych centrach dystrybucyjnych.

Ikea ma silną pozycję międzynarodową z 466 sklepami w 63 krajach. Ikea ma około 9 500 produktów, a 2 500 jest tworzonych każdego roku. Ikea jest również 6 największą siecią restauracji na świecie.

Rodzaje miejsc pracy

W Ikea dostępnych jest wiele ofert pracy, które są bardzo zróżnicowane.

Należą do nich

 •  Stanowiska związane ze sprzedażą: sprzedawca, account manager, sales manager;
 •  Stanowiska związane z obsługą klienta: pracownik obsługi klienta, kasjer, recepcjonista, pracownik obsługi posprzedażnej, specjalista ds. wsparcia technicznego;
 •  Praca w gastronomii: pracownik gastronomii, kierownik gastronomii;
 •  Projektowanie i merchandising wizualny: projektant wnętrz, grafik, merchandiser wizualny, stolarz;
 •  Zawody informatyczne: programista, administrator systemu;
 •  Logistyka i zaopatrzenie: specjalista ds. logistyki, specjalista ds. samoobsługi, koordynator ds. logistyki, operator wózka widłowego, specjalista ds. kompletacji zamówień, kierownik zespołu, kierownik działu;
 •  Zawody pomocnicze i administracyjne: księgowy, prawnik, kierownik ds. zasobów ludzkich, kierownik ds. finansów;
 •  Konserwacja i usługi ogólne: technik konserwacji, kierownik ds. bezpieczeństwa i ochrony.

Wynagrodzenie

Biorąc pod uwagę różnorodność zawodów w Ikea, zrozumiałe jest, że wynagrodzenia mogą się znacznie różnić.

Oto kilka przykładów:

 •  Kierownik ds. obsługi posprzedażnej: 26 200 euro rocznie;
 •  Pracownik samoobsługowy: 18 500 euro rocznie;
 •  Kierownik ds. obsługi klienta: 23 000 € rocznie;
 •  Kierownik działu: 46 500 euro rocznie;

Korzyści

Praca w Ikea oferuje szereg ważnych korzyści.

Na przykład:

 •  Premia na koniec roku;
 •  Zmienne wynagrodzenie zależne od ogólnych wyników ekonomicznych;
 •  Program ubezpieczenia zdrowotnego oferujący wysokiej jakości świadczenia od momentu dołączenia do organizacji;
 •  Premia za długi staż pracy (ponad 2 lata);
 •  Dodatkowy urlop za długi staż pracy (po 3 latach);
 •  Zdrowy i urozmaicony lunch za 2,50 euro;
 •  Spersonalizowany 15% rabat na zakupy w IKEA.

Jak wysłać CV

Klasycznym sposobem wysyłania CV jest strona internetowa Ikea.

Oto jak to zrobić:

 1.  Wejdź na stronę Ikea;
 2.  Zastosuj wybrane filtry (kraj/region, sektor biznesowy, rodzaj pracy);
 3.  Po znalezieniu jednej lub więcej ofert pracy, które Cię interesują, kliknij przycisk «Aplikuj» na stronie oferty pracy;
 4.  Zostaniesz poproszony o utworzenie konta w witrynie w celu przesłania aplikacji, a następnie przesłanie CV;

Nie ma sensu aplikować w inny sposób. Nawet jeśli przejdziesz do sklepu, zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę internetową firmy.

Nic nie stoi na przeszkodzie, by złożyć aplikację ponownie, jeśli poprzednia została odrzucona.

Profil

Zawody są bardzo różne, więc profile są również bardzo różne. Aby pracować w Ikea, możesz mieć profil administracyjny, techniczny lub, w szczególności, sprzedażowy.

Możesz zacząć bardzo młodo lub dołączyć do zespołu z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym. Najważniejsze jest to, aby mieć młody umysł i chęć dołączenia do dynamicznej firmy.

Co pracownicy myślą o pracy w Ikea

Według Glassdoor ludzie są ogólnie zadowoleni z pracy dla pracodawcy, który ma dobry wizerunek w społeczności. Ikea uzyskała wynik 3,9/5, co jest dość wysokim wynikiem satysfakcji.

Pracownicy Ikea szczególnie doceniają przyjazne środowisko pracy, ducha zespołu i benefity. Z drugiej strony, pracownicy mówią o raczej niskim wynagrodzeniu (poniżej średniej), pracy w weekendy, bardzo długich godzinach pracy i dużej rotacji.

Jak pracować w Ikea

Podobnie jak w przypadku wszystkich dużych firm, które przyciągają najlepszych kandydatów, będziesz potrzebować prawdziwej strategii, aby znaleźć pracę w Ikea. Celem jest przyciągnięcie uwagi rekruterów, którzy codziennie otrzymują dziesiątki aplikacji.

Analiza firmy

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przeprowadzenie dokładnej analizy firmy, w której chcesz pracować. Wiedza na temat organizacji i możliwości rozwoju pozwoli ci spersonalizować poszukiwania pracy.

W ten sposób będziesz w stanie pokazać rekruterom Ikea, że jesteś szczególnie zmotywowany do pracy w tej firmie. Trudno sprawiać wrażenie zmotywowanego, gdy list lub CV można równie dobrze wysłać do konkurencyjnej firmy.

Poświęć trochę czasu na tę stronę, a pomoże ci ona przygotować dobre CV i list motywacyjny oraz dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. Odbędziesz 3 rozmowy kwalifikacyjne zanim zostaniesz zatrudniony, więc te badania nie pójdą na marne.

Niezależnie od stanowiska, przeczytaj uważnie ogłoszenie o pracę i podkreśl słowa, które uważasz za najważniejsze dla rekruterów. Możesz użyć tych słów w swoim CV i liście motywacyjnym. W ten sposób będziesz wyglądał jak idealny kandydat i bardzo łatwo będzie Ci umówić się na rozmowę kwalifikacyjną, podczas której będziesz mógł podkreślić swoje umiejętności i prawdziwą motywację do pracy.

Stwórz designerskie CV i wyślij je w formacie PDF

Ikea to nowoczesna firma, która jest na bieżąco z trendami i designem. Dlatego naprawdę musisz się wykazać, jeśli chodzi o prezentację swojego CV. Musisz stworzyć coś przyciągającego wzrok, co sprawi, że wyróżnisz się z tłumu.

Aby stworzyć takie nowoczesne CV, nie krępuj się:

 •  Oprogramowanie do projektowania: Canva oferuje wiele szablonów, jest darmowa i nie wymaga dużej wiedzy technicznej;
 •  Generator CV: CVapp stworzy profesjonalne CV za niewielką opłatą;
 •  Szablon CV Word: jeśli dobrze radzisz sobie z Wordem, dostosuj gotowy szablon do swoich potrzeb;

Dostosuj swoje CV

CV, które tworzysz, powinno być zawsze zmodyfikowane i spersonalizowane dla każdej aplikacji. To dużo pracy, ale dzięki temu będziesz w stanie jak najlepiej dopasować się do oferty pracy.

Wykorzystaj również umiejętności i wiedzę, których wymaga wakat. W ten sposób możesz sprawiać wrażenie idealnego kandydata na dane stanowisko.

W tym celu musisz jasno komunikować się o firmie i wakacie, o który się ubiegasz. List motywacyjny, jak sama nazwa wskazuje, powinien pokazywać motywację kandydata. Wyjaśnij, co interesuje Cię w Ikea i dlaczego nadajesz się do pracy, którą jesteś zainteresowany. Nie krępuj się używać słów takich jak "motywacja, entuzjazm, zainteresowanie".

Możesz spersonalizować swoją aplikację, cytując kilka wyrażeń lub słów pojawiających się w ogłoszeniu, które możesz wykorzystać, aby idealnie połączyć swój wkład z oczekiwaniami firmy.

Biorąc pod uwagę dużą liczbę ofert pracy, warto złożyć kilka aplikacji.

Zachęcamy do wykazania się mobilnością geograficzną, wyjaśniając, że jesteś zmotywowany do pracy w sklepach w kilku działach lub regionach. Zachęcamy do regularnego aktualizowania aplikacji. Pamiętaj jednak, aby za każdym razem ją personalizować i nie wysyłać tej samej aplikacji co ostatnio.

Podsumowanie

Pomimo faktu, że szwedzka firma detaliczna zatrudnia kilka tysięcy nowych pracowników każdego roku, konkurencja jest zacięta. Aby wyróżnić się z tłumu, musisz odpowiednio zbadać i idealnie spersonalizować swoją aplikację. Pokaże to, że jesteś bardzo zmotywowany do pracy właśnie w Ikei. Wiedz, że w walce o pracę zawsze wygrywa najbardziej zmotywowany kandydat - i wszystko się ułoży.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami