Podróżowanie i zarabianie pieniędzy: Jak zostać dziennikarzem podróżniczym

Jak zacząć zarabiać na podróżach jako dziennikarz podróżniczy

Dla wielu osób podróżowanie to po prostu kupowanie biletu, wybieranie miejsca w samolocie i jazda do miejsca docelowego. Inaczej jest w przypadku podróży w celu odwiedzenia rodziny, przyjaciół lub na spotkanie biznesowe. Jednak jeśli chodzi o podróż turystyczną, jest to zupełnie inna sprawa. Taka podróż wymaga przewodników, przyzwoitek, krytyków i reporterów, którzy będą transmitować na żywo lub nagrywać każdy etap podróży.

Czy wiesz, że dziennikarze również znajdują pracę podczas podróży? Czy chciałbyś dowiedzieć się więcej o jego zadaniach? Jak zostać dziennikarzem podróżniczym? Oto kilka odpowiedzi.

Dziennikarz podróżniczy wykonuje zadania podobne do tych wykonywanych przez dziennikarza w dowolnym medium:

  • Zapowiada podróż i relacjonuje działania związane z przygotowaniami do niej;
  • Rozpowszechnia informacje i podnosi świadomość na temat kluczowych elementów podróży;
  • Relacjonuje wszystko, co widzi i słyszy, na żywo lub nagrane, podczas podróży;
  • Sporządza przydatne notatki do przyszłych artykułów;
  • Przygotowuje swoje raporty.

To tylko niektóre z podstawowych elementów opisujących zadania, które będziesz musiał wykonać przed, w trakcie i po podróży, jeśli wybierzesz ten zawód.

Wymagania dla reportera podróżniczego

Zawód ten jest mało znany ogółowi społeczeństwa. Większość reporterów pracuje w mediach, a warunki płacowe dla tych, którzy pracują w branży turystycznej są naprawdę trudne. Jednym z pierwszych wymagań dla tego zawodu jest pasja.

Pasja i zrozumienie potrzeby tej pracy

Wielu dziennikarzy podróżniczych pracuje jako freelancerzy lub jako część firm. Niewiele gazet i wydawnictw pokrywa koszty podróży swoich dziennikarzy. Jeśli więc jesteś od tego zależny, trudno będzie ci się utrzymać. Ale ci, którzy są pasjonatami swojego biznesu, będą go realizować bez większych trudności w inwestowaniu.

Zrozumienie trudności ze znalezieniem pracy w pełnym wymiarze godzin

Znalezienie pracy w tym zawodzie nie jest łatwe, ponieważ wielu wydawców może łatwo obejść się bez tej usługi, gdy koszty podróży stają się bardzo wysokie. Będziesz potrzebował czasu, aby dać się poznać, zostać zauważonym i skorzystać z ofert. Nie zniechęcaj się, oto rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, zanim zdecydujesz się podjąć tę ekscytującą pracę.

Znajdź swoją niszę

Wielu dziennikarzy znajduje swoją drogę poprzez pracę jako freelancer w dziennikarstwie podróżniczym, pracując dla wydawnictw, a nawet online. Zapoznaj się z witrynami podróżniczymi, czytaj artykuły podróżnicze i raporty z podróży, a następnie pisz własne na swoim blogu lub stronie internetowej. Jakość twoich artykułów zadecyduje o twojej karierze.

Zbuduj swoje portfolio

W dzisiejszej erze cyfrowej ważne jest, aby mieć ważne miejsce w Internecie, aby promować swoje artykuły i pokazywać wydawcom swoją wiedzę. Powinieneś mieć portfolio online, osobistą stronę internetową lub blog, które regularnie aktualizujesz. Portfolio lub strona internetowa powinny zawierać twoje biografie, artykuły dokumentujące twoje przeszłe i przyszłe podróże, wiele szczegółów na temat twoich doświadczeń oraz konta w mediach społecznościowych, na których udostępniasz swoje artykuły, zdjęcia i filmy.

Bierz udział w konferencjach dla dziennikarzy podróżniczych

Twoja obecność online nie powinna powstrzymywać Cię przed słuchaniem o doświadczeniach innych ludzi na żywo. Dowiedz się o przydatnych seminariach i konferencjach i przygotuj pytania, które możesz zadać najbardziej doświadczonym osobom w branży.

Dziennikarz podróżniczy to przede wszystkim zwykły dziennikarz, który przeszedł szkolenie akademickie, ale wyznaczył określony kierunek swojej kariery. Wykonaj powyższe kroki, aby rozpocząć pracę w tym zawodzie. Na początku nie będzie łatwo, ale idź naprzód. Opanuj techniki pisania, aby tworzyć solidne artykuły na różne platformy.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami