CV w telefonie: Jak stworzyć CV, które będzie zawsze pod ręką

Jak napisać CV na telefonie

Czasy papierowych życiorysów dobiegły końca. Większość aplikacji jest wysyłana pocztą elektroniczną lub składana za pośrednictwem platform internetowych. Wykorzystywanymi narzędziami są oczywiście komputery i tablety, ale także, i to coraz częściej, smartfony. Każdy, kto wie, jak korzystać z tego narzędzia, może stworzyć CV na swoim telefonie. Można je stworzyć bezpośrednio na smartfonie, pobrać na urządzenie lub zapisać w chmurze.

Korzystanie z aplikacji do tworzenia CV

Dziś każdy ma CV - w formie elektronicznej lub papierowej. Większość kandydatów posiada również profesjonalną stronę online. Ale czy wiesz, że wielu rekruterów sprawdza swoje e-maile na smartfonach? Dlatego warto stworzyć CV, które dostosowuje się do kodów telefonu, dzięki czemu jest łatwiejsze do odczytania na małym ekranie.

Kilka aplikacji do tworzenia CV to

  • Intelligent CV;
  • Canva;
  • CV Maker Resume.

Korzystaj z edytorów tekstu

Możesz także użyć aplikacji tekstowych na smartfony, takich jak Word lub Docs, aby stworzyć swoje CV na telefonie komórkowym. Dzięki takiemu narzędziu projekt CV będzie bardziej stonowany. Nie zapomnij przekonwertować go do formatu PDF przed wysłaniem.

Wysyłanie CV przez e-mail

Aby pobrać CV na telefon, istnieje prosta sztuczka: utwórz je na komputerze i wyślij do siebie e-mailem. Następnie możesz pobrać je na swój telefon komórkowy i zapisać w plikach, by mieć je zawsze pod ręką. W ten sposób możesz łatwo odpowiedzieć na ofertę pracy z telefonu, pisząc list motywacyjny i załączając do niego swoje CV.

Przechowywanie CV w chmurze

Innym rozwiązaniem jest przechowywanie CV na platformie opartej na chmurze, takiej jak Dysk Google lub Dropbox. Możesz uzyskać dostęp do swojego CV z dowolnego urządzenia cyfrowego, czy to smartfona, komputera czy tabletu, o ile masz połączenie z Internetem. Pamiętaj, aby zapisać je w formacie Word, aby w razie potrzeby móc wprowadzić zmiany przed złożeniem aplikacji.

Prześlij swoje CV

Wreszcie, możesz zapisać swoje CV na tablicy ogłoszeń, takiej jak Indeed. Dzięki uproszczonemu procesowi aplikowania, będziesz mógł przesłać je tak szybko, jak to możliwe, odpowiadając na ogłoszenie.

Canva dla CV

Zoptymalizuj swoje CV dla cyfrowego świata

  • Wybierz przewiewny układ;
  • Wybierz odpowiednią czcionkę;
  • Przejdź do rzeczy;
  • Zdigitalizuj swoje CV;
  • Zawsze wysyłaj CV w formacie PDF;
  • Nazwij swoje CV po sobie.

Posiadanie CV w telefonie to zaleta

Posiadanie CV na smartfonie ma wiele zalet, nie tylko pod względem praktycznym. Po pierwsze, będziesz jednym z pierwszych, którzy zaaplikują. Załóżmy, że otrzymasz powiadomienie, że jest wakat, którym możesz być zainteresowany i możesz przesłać swoją aplikację jednym kliknięciem. W ten sposób zademonstrujesz pracodawcom jedną ze swoich cech - szybkość reakcji.

Co więcej, będąc jednym z pierwszych, którzy złożyli swoją aplikację, zwiększysz swoje szanse na przyciągnięcie uwagi rekrutera i zdobycie pracy. Zanim jednak zaczniesz się spieszyć, upewnij się, że Twoje CV jest dobrze dopasowane do wakatu, na który aplikujesz. W razie potrzeby możesz je dopracować przed wysłaniem.

Większa elastyczność

Posiadanie CV na telefonie komórkowym nie tylko oszczędza czas, ale także sprawia, że jesteś bardziej elastyczny. Jesteś w drodze, w biurze lub na wakacjach i nie masz dostępu do komputera? Jeśli przygotujesz swoje CV na telefonie, możesz je wysłać w każdej sytuacji, oszczędzając cenny czas.

Zaprezentuj swoje umiejętności cyfrowe

Świat zasobów ludzkich również się zmienia i staje się cyfrowy. Na przykład rekruterzy na targach mogą zobaczyć twoje CV online. W niektórych przypadkach będziesz musiał wypełnić formularz online z danymi kontaktowymi i CV. Następnie rekruterzy zeskanują kod znajdujący się na CV. Jeśli możesz zrobić swoje CV na telefonie, pokaże to pracodawcom, że jesteś obeznany z technologią i nadążasz za najnowszymi innowacjami.

Drukowanie CV z telefonu komórkowego

Wreszcie, posiadanie CV w telefonie oznacza, że możesz je wydrukować łatwo, szybko i kiedy tylko chcesz. Nie masz drukarki? Brak połączenia internetowego? Zaproś osobę przeprowadzającą rozmowę kwalifikacyjną do przesłania CV przez Bluetooth.

Jak widać, wiedza o tym, jak zrobić CV na telefonie sprawia, że poszukiwanie pracy jest szybsze i bardziej elastyczne. Nie musisz mieć pod ręką mnóstwa papierkowej roboty i martwić się o utrzymanie jej w dobrym stanie lub zastanawiać się, czy o czymś nie zapomniałeś. Technologia cyfrowa oferuje niesamowite możliwości w zakresie wygody przechowywania informacji.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami