Algorytm ułatwiający rozpoczęcie pracy, jak skonfigurować proces otrzymywania wynagrodzenia

BBC Freelancer: Algorytm na początek, jak skonfigurować swoją pracę

Jeśli pracujesz dla BBC, rozumiemy, że możesz pracować w bardzo szybkim środowisku, więc może być trudno zrozumieć, co się dzieje i co musisz zrobić przed, w trakcie i po rozpoczęciu pracy dla BBC. Poświęćmy więc trochę czasu na zrozumienie specyfiki zawodu i zbudowanie algorytmu działań. Przygotowaliśmy wyjaśnienie krok po kroku, jak ustawić wypłatę wynagrodzenia, usystematyzować proces i być spokojnym o zapłatę za swoją pracę.

Jesteś zatrudniony

Twoja umowa rozpoczyna się, gdy klient wysyła zamówienie do naszego wewnętrznego systemu (e-mailem). Umowa zawiera wszystkie ważne informacje na temat umowy, w tym kto dokonał rezerwacji, szczegóły płatności i wszelkie dodatkowe informacje, które klient uzna za niezbędne.

Dostęp do portalu bezpłatnych płatności (FPP)

Jeśli odwiedzasz BBC po raz pierwszy, musisz zarejestrować się w portalu bezpłatnych płatności. Informacje potrzebne do rejestracji znajdują się w sekcji "Przyjmowanie płatności" w umowie. Jeśli masz już konto FPP, ale nie korzystałeś z niego przez jakiś czas, skontaktuj się z nami, aby odblokować swoje konto. Po uzyskaniu dostępu do bezpłatnego portalu płatności sprawdź i zaktualizuj wszystkie istotne informacje, w tym dane bankowe, w sekcji "Moje dane" w FPP.

Zalecamy zaakceptowanie rezerwacji za pośrednictwem portalu płatności Freelancer w ciągu jednego dnia roboczego od otrzymania wiadomości e-mail z potwierdzeniem rezerwacji.

Potwierdź swój kod podatkowy (tylko PAYE)

Jeśli jesteś freelancerem, który otrzymuje wynagrodzenie u źródła, ważne jest, aby sprawdzić swój kod podatkowy przed otrzymaniem wynagrodzenia, ponieważ wpłynie to na wysokość potrącanego podatku. Istnieją dwa sposoby sprawdzenia kodu podatkowego, aby upewnić się, że pracownik ma wystarczająco dużo czasu na przetworzenie swojego kodu podatkowego, wykonaj jedną z poniższych czynności przed datą pierwszej miesięcznej wypłaty wynagrodzenia.

  • Wyślij e-mailem kopię ostatniego P45 do działu HR;
  • Utwórz listę kontrolną dla nowych pracowników i wyślij ją do działu HR.

Jak dostać pracę w BBC

Wypełnienie ETW

Ważne jest, aby pracownicy BBC sprawdzili swoje prawa pracownicze w pierwszym dniu pracy, ponieważ niedopełnienie tego obowiązku wpłynie na ich wynagrodzenie. Przejdź do myDevelopment, systemu szkoleniowego BBC, aby ukończyć wszelkie obowiązkowe szkolenia wymagane na Twoim stanowisku. Złożyć wniosek o płatność w sekcji "Wniosek o rezerwację" na portalu Freelancer Payments. Płatności można zażądać wyłącznie w dniu płatności. Data płatności jest ustalana przez klienta podczas przesyłania informacji o rezerwacji do systemu i można ją znaleźć w sekcji "Wniosek o rezerwację" w portalu FPP.

Jeśli rezerwacja została opłacona gotówką, płatność jest automatycznie wymagana w dniu płatności (jeśli zaakceptowałeś rezerwację i masz ważny ETW). Jeśli dokonano pełnej płatności, konieczne będzie ręczne zafakturowanie płatności w FPP. Można to zrobić w dniu płatności lub później.

W przypadku płatności bezpośredniej płatność zostanie zrealizowana 15. dnia każdego miesiąca (w przypadku wszystkich płatności zgłoszonych przed 3. dniem miesiąca). Po dokonaniu płatności można wyświetlić odcinek wypłaty na stronie BBC MyView. W przypadku płatności gotówką otrzymasz ją w ciągu 3-5 dni roboczych od złożenia wniosku o płatność za pośrednictwem FPP. Odcinek wypłaty otrzymasz e-mailem na kilka dni przed wypłatą.

Jak widać, nie ma w tym nic skomplikowanego ani przerażającego. Chociaż procedura ta wymaga pewnego wysiłku i koncentracji w przestrzeganiu algorytmu działań, aby zapewnić dobry wynik i prawidłowe terminowe płatności, ale kilka godzin koncentracji przyniesie ci miesiące, a może lata spokoju i pewności siebie.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami