Glassdoor to platforma umożliwiająca znalezienie wymarzonej pracy

Glassdoor: opinie pracowników - klucz do sukcesu na rynku pracy

Glassdoor jest jednym z wiodących na świecie portali poświęconych poszukiwaniu pracy. Firma oferuje osobom poszukującym pracy bardziej szczegółowe informacje o ofertach pracy i firmach, które je oferują, w oparciu o opinie i oceny tych, którzy znają je najlepiej - pracowników. Informacje te są dodawane do wyników dostępnych ofert, oferując użytkownikowi pełniejszy obraz do podjęcia decyzji. Dzięki temu innowacyjnemu podejściu Glassdoor ma już około 55 milionów unikalnych użytkowników miesięcznie i jest dostępny na rynkach na całym świecie. Celem firmy jest zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania na informacje i zapewnienie osobom poszukującym pracy bardziej spersonalizowanych doświadczeń.

Glassdoor jest mocno zaangażowany w jeden cel: pomóc użytkownikom znaleźć pracę i firmy, które im się podobają. W tym celu udostępnia bezpłatne i niezwykle potężne narzędzia - stronę internetową i aplikację Glassdoor. Dzięki nim można dowiedzieć się, jakie doświadczenie mają pracownicy danej firmy przed przyjęciem nowego stanowiska lub rozpoczęciem procesu rekrutacji.

Glassdoor daje ci dostęp do ponad 180 milionów recenzji, rankingów wynagrodzeń i innych treści, dzięki czemu możesz uzyskać znacznie lepsze wyobrażenie o swojej wymarzonej pracy. Żadna inna platforma do poszukiwania pracy nie agreguje wyników z tak dogłębnym i kompleksowym poziomem informacji o ofertach pracy i firmach.

Użytkownicy mogą również dostosowywać wyniki wyszukiwania w oparciu o pożądaną nazwę stanowiska, lokalizację, odległość, sektor biznesowy, wielkość firmy, ocenę firmy i inne czynniki. Mogą również ustawić alerty i powiadomienia, aby móc aplikować na nowe oferty pracy, gdy tylko staną się dostępne.

Jak działa Glassdoor?

Glassdoor działa w modelu give-to-get, co oznacza, że użytkownicy otrzymują bezpłatny dostęp do wszystkich informacji na platformie po przesłaniu kilku recenzji lub informacji o swoim wynagrodzeniu. Model ten pozwala uniknąć nadmiaru skrajnie pozytywnych lub negatywnych recenzji i zachęca do bardziej neutralnych i wyważonych opinii.

"Wierzymy, że łącząc wyniki wyszukiwania ofert pracy z opiniami i ocenami firm, danymi o wynagrodzeniach i innymi kluczowymi aspektami zatrudnienia, przyczyniamy się do bardziej efektywnego i satysfakcjonującego procesu wyszukiwania i zatrudniania. Ponieważ lepiej poinformowany kandydat do pracy prowadzi do większego zaangażowania i silniejszych relacji zawodowych" - mówi John Lamphier, wiceprezes i dyrektor generalny Glassdoor EMEA. "W Glassdoor zależy nam na dotarciu do szerokiego grona odbiorców".

Glassdoor stał się bardzo wpływową platformą wśród osób poszukujących pracy i pracodawców, a prawie czterech na pięciu (79 %) użytkowników Glassdoor twierdzi, że jest bardziej skłonnych ubiegać się o pracę, jeśli firma oferująca pracę również aktywnie korzysta z Glassdoor (np. odpowiadając na recenzje, aktualizując swój profil lub komunikując się na temat kultury firmy i środowiska pracy). Warto zauważyć, że firmy zatrudniające za pośrednictwem Glassdoor mają o 30 % wyższy wskaźnik retencji.

 

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami