Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce w tym roku - Przydatne informacje

Najbardziej poszukiwane zawody w Polsce

Coraz więcej zdolnych do pracy mieszkańców Polski wyjeżdża za granicę. W rezultacie kraj bardzo potrzebuje zagranicznych pracowników.

Nie jest konieczna znajomość języka polskiego i dziesięcioletnie doświadczenie zawodowe, aby znaleźć prace, ale z pewnością posiadanie takiej wiedzy i doświadczenia jest zaletą.

Więc jakie dziedziny i zawody są poszukiwane?

Budownictwo

Ponieważ Polska jest aktywnie budowana, zawsze brakuje pracowników budowlanych. W sektorze budowlanym istnieje duże zapotrzebowanie na betoniarzy, zbrojarzy, specjalistów od prac wykończeniowych, murarzy, tynkarzy, glazurników, monterów budowlanych. Wynagrodzenia zaczynają się od 2950 zł miesięcznie i mogą sięgać nawet 10 000 zł.

Przemysł

W sektorze przemysłowym szczególnie poszukiwani są operatorzy maszyn, monterzy, spawacze, elektrycy, elektromechanicy, a także krawcy i krawcowe. Wynagrodzenia w tej branży są zróżnicowane: przykładowo średnia pensja operatora maszyn w Polsce wynosi 4500 zł, podczas gdy spawacze zarabiają wiecej-okolo 5000-6000 zł.

Rolnictwo

Pracownicy często wyjeżdżają do pracy sezonowej-zbierania warzyw, jagód i owoców. Praca ta charakteryzuje siedosc trudnymi warunkami: trzeba pracowac duzo i przy każdej pogodzie. Za taka prace mozna zarobic od 4000 do 5000 zł. miesięcznie.

Logistyka

Pracownicy magazynów i hurtowni są niezwykle poszukiwani przez pracodawców. Pracodawcy oferują wynagrodzenie od 2500 zł. Mogą u nich pracować zarówno kobiety, jak i mężczyźni, co z pewnością jest plusem. Co więcej-pracodawcy nie mają nic przeciwko przyjmowaniu studentów. Wynagrodzenie może sięgać 19 zł za godzinę.

Brakuje również kierowców, ale tutaj pojawia się mała trudność, poniewaz, aby dostac prace jako kierowca, trzeba miec specjalne prawo jazdy, a to nie jest tanie.

Przemysł spożywczy

Kucharze, cukiernicy, piekarze i ich asystenci raczej nie są bezrobotni. Restauracje i kawiarnie są popularne wśród mieszkańców i turystów, więc w tym obszarze jest dużo pracy. Przykładowo, kucharze zarabiają od 3500 zł miesięcznie, często osiągając pensję w wysokości 6000 zł.

Kierowcy, ochroniarze

Jest wiele ofert pracy kierowców i ochroniarzy. Jest tu jednak jeden niuans-aby dostać pracę w jednym z tych zawodów, kandydat bedzie musial zdobyc prawo jazdy, a to nie jest tanie. W Polsce występuje znaczny niedobór kierowców autobusów i pojazdów o ładowności powyżej 3,5 tony. Wynagrodzenia od 4000 zł.

Inzynierowie

Inzynier to jeden najbardziej poszukiwanych zawodow na swiecie. W Polsce wykwalifikowany inzynier ma gwarancje znalezienia pracy w swojej specjalnosci. Szczegolnie poszukiwani inzynierowie o profilu elektrycznym, mechanicznym i budowlanym. Wiele firm jest gotowych zatrudnic obcokrajowców z wykształceniem inżynierskim, dużym doświadczeniem zawodowym i znajomoscią jezyka polskiego na stanowiskach kierowniczych. Polska nauka przeżywa rozkwit, a rzad inwestuje ogromne sumy w badania naukowe. Biolodzy, inżynierowie genetyczni, farmaceuci, inzynierowie chemicy i inżynierowie żywności mogą spodziewać się znalezienia pracy w Polsce. Wynagrodzenia zaczynaja się od 4000 zł.

Specjaliści IT

Niedobór wykwalifikowanych pracowników w sektorze IT to problem wszystkich krajow zachodnich. Polski rynek pracy pilnie potrzebuje kompetentnych programistow, tworcow aplikacji na smartfony oprogramoania komputerowego.

Jednym z wiodących zawodow w 2023 roku bez wątpienia programista. Branza IT nieustannie poszukuje wykwalifikowanych specjalistow, nic nie wskazuje to, by w najblizszym czasie miało się to zmienić.

Nawet jesli Twoje doświadczenie i kompetencje w dużej mierze dotyczą nauk humanistycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, abys zmienił swoje kwalifikacje. Organizowanych jest coraz więcej kursów z obszaru IT, ktore cieszą sir popularnoscią wsrod osob niezwiązanych wczesniej z tym srodowiskiem. To dobry moment na poszerzenie swoich horyzontów i przełamanie stereotypu, że absolwentom kierunków humanistycznych brakuje zdolności technicznych. Warto odłożyc obawy na bok, bo ten rok jest jenym z najlepszych na podjecie takiej decyzji. Pensje zaczynaja sieod 3000 zł.

 

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami