Czym zajmuje się niezależny copywriter internetowy

Freelance Web Copywriter: Co musisz wiedzieć o tym zawodzie

Copywriterzy internetowi piszą treści dla Internetu. Głównym zadaniem copywriterów internetowych jest tworzenie wysokiej jakości treści promujących produkty i usługi, które ich klienci przygotowują do sprzedaży. Ale treść nie jest ich celem, jest tylko środkiem do celu. Jego celem jest uczynienie treści, a tym samym jej klienta, widocznym w Internecie. Aby to zrobić, upewniają się, że artykuły, arkusze informacyjne, książki i infografiki są publikowane online, aby były widoczne dla jak największej liczby osób.

Aby skutecznie wypełniać swoją misję, stosuje zasady naturalnego odniesienia, zasady SEO lub "optymalizacji pod kątem wyszukiwarek". Zasada jest prosta: aby treść była dobrze powiązana z wyszukiwarkami, należy zastosować techniki copywritingu. Pomaga to poprawić pozycjonowanie treści na stronie internetowej.

Zawód freelancera podczas pracy jako freelancer

Copywriterzy internetowi mogą wybrać niezależny zawód, w szczególności freelancing. Niezależni copywriterzy stron internetowych wybierają samozatrudnienie: mogą udzielać spersonalizowanych porad i dostosowywać się do potrzeb klienta z pełną swobodą.

Zaletą freelancingu jest elastyczność harmonogramu. Możesz organizować swoje godziny pracy według własnego uznania, a głównym luksusem tego statusu jest swoboda wyboru klientów. Możesz wybrać swoich klientów, podpisując z nimi umowy o świadczenie usług, co oznacza, że możesz wybrać tematy, na które będziesz pisać.

Copywriting internetowy to praca dla entuzjastów. Dlatego zdecydowanie powinieneś pracować nad tematami, które do ciebie przemawiają. Jakość twojej pracy będzie zależeć od tego, jak interesująca jest ona dla twoich klientów.

Krótki opis zadań niezależnego copywritera internetowego jest następujący

 • Konkurencyjna analiza treści;
 • Określanie strategii redakcyjnej
 • Analiza potrzeb klienta;
 • Rekomendacje;
 • Pisanie zoptymalizowanych treści;
 • Przestrzeganie wytycznych SEO;
 • Monitorowanie doświadczenia użytkownika po napisaniu.

Jakie cechy powinienem posiadać, aby zostać niezależnym copywriterem stron internetowych

 • Biegle władasz językami obcymi i nie popełniasz błędów ortograficznych. Co gorsza, zawsze poprawiasz swoich przyjaciół i rodzinę przy najmniejszym błędzie, który cię denerwuje;
 • Jesteś ciekawy otaczającego Cię świata. Twoja ogólna wiedza jest często wzbogacana o nowe tematy, które regularnie Cię fascynują;
 • Jesteś dobrym komunikatorem. Bliscy uważają cię za pedagoga w sposobie, w jaki przekazujesz swoje pomysły;
 • Jesteś towarzyski. Nie wahasz się dotrzeć do innych, gdy pojawia się taka potrzeba lub chęć;
 • Nie wyobrażasz sobie życia bez przedmiotów podłączonych do Internetu. Pracujesz efektywnie w Internecie i nie ma on dla Ciebie tajemnic;
 • Nawet jeśli masz swoje zdanie na każdy temat, potrafisz zachować neutralność w podejściu do interesujących Cię tematów;
 • Jesteś dość niezależny, a przede wszystkim dobrze zorganizowany.

Jak zostać niezależnym copywriterem internetowym

Zostanie copywriterem internetowym nie jest pracą, która wymaga długiej kariery akademickiej. Doskonale jest być samoukiem. Nie oznacza to jednak, że nie potrzebujesz zaplecza technicznego. Pomijając fakt, że język francuski jest wszechobecny, trzeba również biegle posługiwać się narzędziami informatycznymi lub przynajmniej wiedzieć, jak z nich korzystać.

Główną zaletą pracy jako freelancer web copywriter jest niezależność: nie bycie pod kierownictwem pracodawcy w agencji poligraficznej. Niezależność to jednak nie to samo, co swoboda działania. Musisz pamiętać o przestrzeganiu ram prawnych i wybrać status prawny, który odpowiada Twoim działaniom.

Who is a copywriter

Opcje, jak zostać copywriterem

Opcja 1: Utworzenie mikroprzedsiębiorstwa

Możesz zostać autoprzedsiębiorcą i pracować jako niezależny copywriter internetowy. Status autoprzedsiębiorcy przemawia do wielu przedsiębiorców, nie tylko dlatego, że jest tak łatwy w konfiguracji i prowadzeniu. Jest to idealna forma prawna, jeśli chcesz rozpocząć działalność przy minimalnym wysiłku.

Aby zakwalifikować się do programu, należy jednak osiągnąć określony próg obrotów. Próg ten wynosi 72 600 euro dla sektora usług i wolnych zawodów. Jako autoprzedsiębiorca jesteś zobowiązany do zapłaty podatku dochodowego.

Opcja 2: Założenie jednoosobowej firmy

Bycie freelancerem nie musi oznaczać zakładania jednoosobowej działalności gospodarczej. W rzeczywistości możesz zdecydować się na utworzenie pełnoprawnej struktury, SASU lub EURL. Firma jednoosobowa to firma, która wymaga tylko jednej osoby do założenia i prowadzenia. EURL to jednoosobowa spółka SARL, a SASU to jednoosobowa spółka SAS.

Chociaż opcja ta jest bardziej złożona pod względem administracyjnym i wiąże się z wyższymi kosztami założenia spółki, jako niezależny copywriter internetowy może być bardzo interesujące założenie jednoosobowej spółki, aby czerpać szereg korzyści.

Zakładanie spółki

Założenie spółki wiąże się z utworzeniem podmiotu prawnego odrębnego od Ciebie, a tym samym z utworzeniem aktywów odrębnych od aktywów osobistych. Tylko aktywa spółki będą ponosić straty związane z Twoją działalnością. Twoje aktywa osobiste są chronione. Odpowiedzialność jedynego udziałowca jest ograniczona do wysokości jego wkładu kapitałowego.

Pod pewnymi warunkami założenie spółki umożliwia wybór między podatkiem dochodowym od osób prawnych a podatkiem dochodowym od osób fizycznych. W zależności od sytuacji można założyć spółkę EURL lub SASU. W obu przypadkach należy dopełnić standardowych formalności związanych z założeniem spółki, a mianowicie.

 • Sporządzenie i podpisanie umowy spółki;
 • zdeponowanie kapitału autoryzowanego w banku
 • Opublikowanie ogłoszenia prawnego w odpowiedniej gazecie;
 • Złożenie wniosku o założenie spółki do sekretarza sądu gospodarczego.

Wynagrodzenie copywritera (za godzinę pracy)

 • 20-35 euro dla początkującego;
 • 20-60 euro dla średniozaawansowanych;
 • 70 euro dla zaawansowanego copywritera.

Zawód ten otwiera wiele możliwości rozwoju kariery i realizacji swoich talentów. Może stać się Twoim pierwszym kluczem do niezależności i może stać się Twoim pierwszym biznesem, kto wie, może otworzysz własną agencję i będziesz mógł uczyć dziesiątki ludzi zarabiania na swoim ulubionym biznesie.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami