Bezpłatne kursy z najlepszych uniwersytetów na świecie

Najlepsze bezpłatne kursy z najlepszych uniwersytetów na świecie

Uniwersytet Harwardzki

Uniwersytet Harvarda to najstarszy uniwersytet w Stanach Zjednoczonych, założony w 1636 roku i nazwany na cześć wielebnego Johna Harvarda, który pozostawił uniwersytetowi połowę swojej fortuny i dużą bibliotekę.

Wśród absolwentów Harvardu jest 8 prezydentów USA, 188 żyjących miliarderów, 48 laureatów Nagrody Pulitzera, ponad 50 laureatów Nagrody Nobla, 108 medalistów olimpijskich i 10 zdobywców Oscara.

Instytut Technologii w Massachusetts

Massachusetts Institute of Technology jest prywatną uczelnią badawczą w Stanach Zjednoczonych Ameryki i jest uznawany za uniwersytet doktorancki o bardzo wysokiej aktywności naukowej według klasyfikacji instytucji szkolnictwa wyższego Carnegie.

Uczelnia posiada własną platformę MIT opencourseware, która zawiera ponad 2500 kursów MIT.

Uniwersytet Stanford

Uniwersytet Stanforda został założony w 1891 roku przez byłego gubernatora Kalifornii Lelanda Stanforda.

Herbert Hoover, 31. prezydent Stanów Zjednoczonych, w różnych okresach studiował na Uniwersytecie Stanforda i był założycielem firm technologicznych Sergey Brin (Google), William Hewlett i David Packard (Hewlett-Packard), Reed Hastings (Netflix), Mike Krieger i inni (Instagram) oraz aktorka Sigourney Weaver.

Uniwersytet Cambridge

Najstarszy uniwersytet w Europie i jeden z drugich najstarszych w Anglii, University of Cambridge został założony w 1209 roku przez uczonych, którzy opuścili Oksford z powodu konfliktów z miejscową ludnością.

Uczelnia jest szczególnie znana ze swoich osiągnięć w dziedzinie nauk ścisłych i medycyny. Cambridge dał światu 88 laureatów Nagrody Nobla. University of Cambridge oferuje kilka bezpłatnych kursów online dostępnych na wspomnianej platformie edx.

Imperial College w Londynie

Imperial College London został założony w 1907 roku dla uczczenia urodzin królowej Wiktorii. Wraz z uniwersytetami w Cambridge i Oksfordzie Imperial College jest członkiem Złotego Trójkąta i Russell Group Association zrzeszającej najbardziej prestiżowe brytyjskie uniwersytety.

Oprócz 15 laureatów Nagrody Nobla z Imperial College godnymi uwagi absolwentami są pisarz science fiction HG Wells, były premier Indii Rajiv Gandhi i gitarzysta Queen Brian May.

Uczelnia oferuje kilka bezpłatnych kursów online. Może być traktowany jako przedmiot zainteresowania, jako kurs odświeżający wiedzę lub jako wsparcie w uzyskaniu stopnia naukowego.

ETH Zurych, Szwajcaria

ETH Zurich jest jedyną uczelnią z Europy kontynentalnej w pierwszej dziesiątce instytucji edukacyjnych na świecie. Uczelnia znana jest z wysokiej jakości działalności dydaktycznej i badawczej, a wśród jej absolwentów i profesorów znajduje się wielu znanych naukowców.

Pomimo tego, że czesne na ETH Zurich jest tanie, istnieje sposób na bezpłatne studiowanie na tej uczelni poprzez kursy online na platformie edx. W przypadku kursów MOOC uniwersytety wybierają dziedziny, które są w danym momencie szczególnie popularne i aktualne. Należą do nich ekologia, informatyka, robotyka itp. Po ukończeniu kursu uczestnicy mogą otrzymać certyfikat za dodatkową opłatą.

Uniwersytet RWTH w Akwizgranie, Niemcy

Największa uczelnia techniczna w Niemczech, RWTH Aachen, ma ponad 45 000 studentów i jest jednym z wiodących dostawców edukacji online w Niemczech.

W ramach inicjatywy RWTHx uczelnia oferuje dziesiątki bezpłatnych kursów online języka angielskiego i niemieckiego w oparciu o aktualny plan studiów uczelni dla studentów lokalnych i zagranicznych. Osoby zainteresowane studiowaniem mogą w ten sposób nie tylko zdobyć nową wiedzę, ale także przygotować się do dalszych studiów na Uniwersytecie RWTH Aachen. Format online umożliwia studentom z całego świata studiowanie innowacji, elektroniki, informatyki, hydrologii, programowania, mechaniki, zarządzania, innowacji i nowoczesnych technologii, projektowania, zrównoważonego rozwoju i innych pokrewnych tematów.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami