Top 7 platform dla niezależnych architektów

Architekt freelancer: Najlepsze platformy do rozwoju karier

Jeśli śledzisz rozwój technologii w ciągu ostatnich kilku dekad, prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z rosnącej popularności Internetu jako sposobu na zarabianie pieniędzy. Podczas gdy zarabianie na handlu elektronicznym i YouTube jest nadal rzeczywistością, rynek online oferuje możliwości dla prawie każdego rodzaju pracy (z wyjątkiem pracy fizycznej) i pracy w domu jako architekt. Jest więc sensowne, że istnieje wiele ofert pracy dla architektów online i można je wykorzystać do uzupełnienia lub uzupełnienia swoich dochodów, zwłaszcza jeśli trzeba przetrwać recesję.

Jednakże, biorąc pod uwagę dziesiątki stron oferujących pracę w domu dla architektów freelancerów, poruszanie się po wszystkich opcjach może być trudne. Różne witryny oferują różne stawki za pracę architekta freelancera, różne układy, a nawet różne rodzaje klientów.

Zanim zaczniesz, warto zrozumieć, jak działają niektóre z najpopularniejszych witryn dla freelancerów i ile pieniędzy można zarobić na każdej z nich. Jeśli masz czas, możesz korzystać z wielu platform, aby uzyskać wyższy dochód.

1. Houzz.com

Houzz to usługa marketingowa zaprojektowana, aby pomóc klientom znaleźć najlepszych projektantów wnętrz, sprzedawców domów i architektów. Model opiera się na firmach i profesjonalistach (zwanych "profesjonalistami") tworzących strony profilowe, które mogą zawierać nagrody, referencje i skompilowane portfolio, które klienci i pracodawcy mogą przeglądać i wybierać. Aby odnieść sukces na Houzz, musisz doskonale zaprezentować swoje usługi, aby klienci byli bardziej skłonni Cię zatrudnić. Świetnym sposobem na to jest przyjrzenie się wynikom najpopularniejszych firm i profesjonalistów, aby naśladować ich metody.

Potencjał zysku: Ponieważ witryna pozwala freelancerom działać jako firmy, potencjał zysku dzięki Houzz jest bardzo wysoki. Wielu architektów decyduje się na pobieranie procentu od kosztów budowy, podczas gdy inni pobierają stawki godzinowe w wysokości od 45 do 200 dolarów.

2. GoPillar.com

GoPillar pozycjonuje się jako platforma crowdsourcingowa dla usług projektowania architektonicznego (stąd nazwa "Pillar"). Klienci mogą publikować projekty lub konkursy na stronie, a zarejestrowani architekci będą konkurować. Po przesłaniu projektu, płatność opiera się na jakości (określonej przez klienta), a zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego (a czasem czwartego i piątego) miejsca otrzymują różne kwoty pieniędzy.

Potencjał zarobkowy: Nagrody za pierwsze miejsce wynoszą średnio od 500 do 1000 dolarów, a nagrody za większe projekty są wyższe, co czyni GoPillar jednym z najlepszych serwisów freelancerskich dla wysoko wykwalifikowanych architektów.

PeoplePerHour: Serwis dla freelancerów

3. PeoplePerHour.com

Zanim będziesz mógł pracować jako freelancer na PeoplePerHour, musisz złożyć wniosek online. Po jego zatwierdzeniu będziesz mógł uzyskać dostęp do różnych międzynarodowych projektów i rozpocząć pracę. Możesz ustalić własne stawki za swoje usługi i wybrać płatność za projekt lub, jak sugeruje nazwa, za godzinę. Witryna została zaprojektowana z myślą o przeciętnym freelancerze, więc pamiętaj, aby utworzyć profil z wyszczególnieniem rodzaju konstrukcji, które wykonujesz i rodzajów projektów, które możesz zrealizować.

Potencjał zarobkowy: Najlepsi architekci freelancerzy w rankingu PeoplePerHour zazwyczaj pobierają od 20 do 40 dolarów za godzinę pracy nad projektem.

4. Dribbble.com

Dribbble to witryna z ofertami pracy skierowana do kreatywnych osób, takich jak projektanci stron internetowych, animatorzy, ilustratorzy i architekci. Osoby poszukujące pracy mogą udostępniać swoje prace (w tym portfolio) i przeglądać tablice ogłoszeń, aby znaleźć oferty pracy w określonych firmach, z których wiele oferuje stanowiska w pełnym wymiarze godzin. Jeśli wystarczająco poszukasz, możesz znaleźć dobrze płatną posadę z pracą w domu, a nawet lepiej, jeśli zostaniesz doceniony za projekty, które udostępniasz w domenie publicznej.

Potencjał zarobkowy: Chociaż na Dribbble nie można zarabiać bezpośrednio, prace zamieszczane na profilu pomagają przyciągnąć potencjalnych klientów, którzy mogą skontaktować się z tobą za pośrednictwem wbudowanego systemu wiadomości lub zewnętrznych stron, do których łączysz. Możesz również ubiegać się o pracę na tablicach ogłoszeń. Zarobki zależą od oferty pracy, ale nie różnią się zbytnio od tradycyjnego zatrudnienia.

5. Behance.net

Behance to platforma mediów społecznościowych dla kreatywnych projektów należąca do Adobe, producenta oprogramowania do tworzenia multimediów, takiego jak Photoshop i Illustrator.

Znajdują się tu trzy główne zakładki:

  • "Discover" - gdzie freelancerzy wystawiają swoje prace;
  • "Live" - gdzie prezentowane są konkursy i filmy instruktażowe;
  • "Job" - nie wymaga wyjaśnień.

Architekci mogą odnieść sukces na Behance, publikując zdjęcia swoich projektów, aby uzyskać pozytywne opinie i przyciągnąć potencjalnych obserwujących, przeglądając bibliotekę dostępnych prac.

Potencjał zarobkowy: Wiele ofert pracy na Behance to legalne, pełnoetatowe zlecenia, które są równie dobrze płatne jak tradycyjne prace budowlane, jeśli nie lepiej, z potencjalną przewagą pracy zdalnej.

Toptal: Strona internetowa dla freelancerów

6. Toptal.com

Toptal (skrót od "Top Talent") to założona w 2010 roku firma świadcząca usługi dla freelancerów, która oferuje klientom "zatrudnienie 3% najlepszych freelancerów" za pośrednictwem swojej strony internetowej. Zgodnie ze stroną główną witryny, mają oni "rygorystyczny proces selekcji w celu zidentyfikowania ekspertów w swoich dziedzinach".

Z tego powodu Toptal jest jedną z najbardziej selektywnych witryn na tej liście, ale może zaoferować wygodne wynagrodzenie tym, którzy zostaną zaakceptowani - od programistów, przez konsultantów, po architektów. Witryna jest nastawiona na freelancerów, oferując klientom uproszczony sposób przeglądania różnych profili, więc musisz traktować swój profil tak ostrożnie, jak profesjonalne CV.

Potencjał zarobkowy: Jeśli masz wystarczająco dużo szczęścia, aby się zakwalifikować, Toptal oferuje prawdopodobnie najlepsze wynagrodzenie dla niezależnych projektantów i architektów, z tygodniowym wynagrodzeniem w pełnym wymiarze godzin od 2 400 do 4 800 dolarów.

7. Fiverr.com

Założona w Izraelu, misją Fiverr jest "zmiana sposobu, w jaki świat współpracuje". Choć w przeszłości Fiverr spotkał się z krytyką za oferowanie klientom niewiarygodnie niskich cen (co nie jest dobre, jeśli sprzedajesz projekty), firma niedawno zaczęła się reorganizować, odpowiadając na skargi klientów i poprawiając doświadczenie sprzedawcy.

Fiverr publikuje oferty pracy i projekty jako "koncerty", które freelancerzy mogą przeglądać, a klienci mogą przeszukiwać rynek w poszukiwaniu idealnych projektantów, programistów, pisarzy, konsultantów biznesowych i innych profesjonalistów.

Potencjał zarobkowy: Platforma zapewnia oferty pracy i możliwości zarabiania od 100 dolarów za projekt.

author-image

Recenzje

zostaw opinię

Napisz recenzję firmy i opowiedz nam o swoich doświadczeniach

Kontakty

skontaktuj się z nami